Udržitelnost

Výrobky RETEXu vycházejí z principů zelené a bezodpadové ekonomiky. Drtivá většina našich materiálů je z recyklovaných materiálů – odpadům tak dáváme další život.

green city of the future, with farm and garden on roof of high-rise building, created with generative ai

UDRŽITELNOST NENÍ BUBLINA

Pojmy jako udržitelnost a cirkulární ekonomika slýcháme stále častěji. Některé značky je zavedly do svých strategií a používají je i jako lákadlo pro své výrobky či služby. Ale tím se tyto pojmy vyprazdňují – stávají se z nich floskule, kterými se kdekdo zaklíná, ale přitom je to často póza.

Skutečná udržitelnost a s ní spojená cirkulární ekonomika totiž vyžaduje zodpovědnost i jasnou vizi. Odpad se tak ve vidění RETEXu stává zdrojem a není něčím, čeho je třeba se rychle zbavit. V RETEXu vnímáme jako hlavní úkol cirkulární ekonomiky to, že by měla zbrzdit či zcela zastavit systém, ve kterém vzniká velké množství odpadů, a ty vrátit zpět do výroby. Pokud se podaří změnit myšlení těch, kteří v byznysu rozhodují, tímto směrem, pak se naplní i cíl cirkulární ekonomiky – tedy, že budoucím generacím zůstanou současné zdroje.

CERTIFIKACE

Výrobky pravidelně testujeme jak u nás, tak i v nezávislých laboratořích. Kvalitu našich materiálů rovněž zajišťuje vyspělý systém kontrol. Systém řízení jakosti je v RETEXu certifikován podle norem
ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949, ISO 45001, ISO 50001, OEKO – TEX Standard 100 a IRIS Certification® Conformity assessment:2020 and based on ISO/TS 22163:2017
Naše textilie také úspěšně procházejí řadou zákaznických auditů.