MODRÉ STŘECHY

Přinášíme komplexní řešení pro modré střechy. Naše materiály jsou oblíbené pro schopnost dlouhodobě udržet obrovské množství vláhy, vysokou užitnou hodnotu, rychlou návratnost či ohleduplnost k životnímu prostředí. Jsou vyrobené z recyklovaných materiálů bez chemických přísad.

Co je Modrá střecha?

základní charakteristikou a výhodou Modré střechy (Blue roof) je zadržování dešťové vody a zpomalení jejího odtoku.

Udržitelnost a ochrana životního prostředí:

Modré střechy jsou navrženy tak, aby minimalizovaly povrchový odtok dešťové vody. Pomáhají snižovat riziko povodní a přetížení kanalizací tím, že absorbuje a zadržuje vodu.

Retence vody:

Modré střechy jsou vybaveny speciálními vrstvami a substráty, které zadržují vodu a umožňují její postupné vsakování.

Regulace teploty:

Díky své schopnosti odrážet sluneční záření a uchovávat vodu pomáhají modré střechy snižovat tepelné zisky budovy, čímž zlepšují vnitřní teplotní pohodlí a snižují náklady na klimatizaci.

Návrh Modré střechy z materiálů RETEX

Skladba "Blue roof" je navržena pro střechy bez vegetace s požadavkem na zvýšenou retenci vody. Svojí skladbou odpovídá podmínkám pro přidělení dotace v rámci programu "Nová zelená úsporám".

NAŠE MATERIÁLY URČENÉ PRO POUŽITÍ V ZELENÝCH STŘECHÁCH

Máte další dotazy? Napište nám!

Kontakt:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

CERTIFIKACE

Výrobky pravidelně testujeme jak u nás, tak i v nezávislých laboratořích. Kvalitu našich materiálů rovněž zajišťuje vyspělý systém kontrol. Systém řízení jakosti je v RETEXu certifikován podle norem
ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949, ISO 45001, ISO 50001, OEKO – TEX Standard 100 a IRIS Certification® Conformity assessment:2020 and based on ISO/TS 22163:2017
Naše textilie také úspěšně procházejí řadou zákaznických auditů.