VEGETAČNĚ-RETENČNÍ DESKA AQUADESK

Materiál AQUADESK je deska vyrobená z recyklovaných polyesterových vláken vzájemně spojených vlákny tavitelnými. AQUADESK je vyroben bez chemických přísad a je plně recyklovatelný.

DSCF0484

ZÁKLADNÍ PARAMETRY

Rozměry desky 1200 x 600 mm
Materiálové složení Recyklovaný polyester
Plošná hmotnost [g/m2] 2000 3000 4000 +/- 15 %
Tloušťka [mm] 20 30 40 +/- 15 %
Maximální vodní kapacita [l/m2] 12 20 29 +/- 20 %
Množství desek na paletě [ks] 200 134 100
Množství desek na paletě [m2] 144 96,48 72
Hmotnost palety [kg] 300 300 300
Rozměry palety 120 x 120 x 200 cm
Skladování na paletách v suchém prostředí chránit před UV

TOP 10 VLASTNOSTÍ

JEDNODUCHOST A RYCHLOST INSTALACE

AQUADESK to je jeden typ materiálu pro řešení všech detailů. Tento materiál může plnohodnotně instalovat i člověk bez jakékoliv kvalifikace. Naši zelenou střechu lze tedy bez potíží použít i ve chvíli, kdy např. stavba rodinného domu probíhá svépomocí.

VYSOKÁ ODOLNOST PROTI MECHANICKÉMU POŠKOZENÍ

AQUADESK je testován proti proražení, prošlápnutí, apod., přičemž další testy na jeho odolnost průběžně stále probíhají. 40 mm varianta materiálu AQUADESK je maximálně odolná vůči všem běžným mechanickým vlivům a lze ji v tomto pohledu označit za „téměř nezničitelnou".

VYROVNANÉ DRENÁŽNĚ RETENČNÍ VLASTNOSTI

Např. varianta 40 mm tloušťky materiálu AQUADESK ve sklonu 0° dokáže vázat až 28 litrů vody na m2 plochy.

VYSOKÁ UŽITNÁ HODNOTA - POMĚR „CENA / VÝKON"

AQUADESK je od samého počátku vývoje koncipován tak, aby byl i po ekonomické stránce dosažitelný pro nejširší možné spektrum spotřebitelů.

PŘÍVĚTIVOST K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

AQUADESK je díky svému složení, až 90% recyklovaného materiálu bez chemických úprav, maximálně ohleduplný k životnímu prostředí.

VHODNÉ PRO LEHKÉ KONSTRUKCE STŘECH

Materiál AQUADESK umožňuje kořenům porostu střechy prorůstat do své struktury, díky čemuž dochází ke zpevnění souvrství. Tato skutečnost s sebou přináší jak nižší spotřebu substrátu, tak i následné snížení hmotnosti celého souvrství.

IZOLAČNÍ VLASTNOSTI

AQUADESK má předpoklad být nejen vysoce funkční hlukovou izolací, ale také tepelnou izolací  (testy na izolační vlastnosti v současnosti stále probíhají). Celé vegetační souvrství je zároveň výkonným „filtrem" UV záření.

UNIVERZÁLNOST POUŽITÍ

Kombinací různých variant materiálu AQUADESK lze realizovat široké spektrum extenzivních, biodiverzních i semiintenzivních zelených střech s rozdílnou expozicí nebo s modulární retenční vlastností.

ESTETIČNOST VÝSLEDNÉ INSTALACE

Zelené střechy s použitím materiálu AQUADESK dávají zastavěným oblastem zcela nový vzhled a jednoznačně zlepšují prostředí, ve kterém žijeme, i po estetické stránce.

SNADNÝ A BEZPEČNÝ POHYB OSOB BĚHEM INSTALACE

Díky svým praktickým vlastnostem použití materiálu AQUADESK významně snižuje riziko případných úrazů během instalace.