ZELENÉ STŘECHY

ZELENÁ STŘECHA S POUŽITÍM VEGETAČNĚ-RETENČNÍCH  DESEK AQUADESK A ENVIRET SH JE KROKEM DO BUDOUCNOSTI.

UNIKÁTNÍ VLASTNOSTI

Hlavními kritérii při vývoji materiálu AQUADESK jsou následující ukazatele:

palec_nahoru

JEDNODUCHOST INSTALACE

AQUADESK to je jeden typ materiálu pro řešení všech detailů. Tento materiál může plnohodnotně instalovat i člověk bez jakékoliv kvalifikace. Naši zelenou střechu lze tedy bez potíží použít i ve chvíli, kdy např. stavba rodinného domu probíhá svépomocí.

kladivo

VYSOKÁ ODOLNOST PROTI MECHANICKÉMU POŠKOZENÍ

AQUADESK je testován proti proražení, prošlápnutí, apod., přičemž další testy na jeho odolnost průběžně stále probíhají. 40 mm varianta materiálu AQUADESK je maximálně odolná vůči všem běžným mechanickým vlivům a lze ji v tomto pohledu označit za „téměř nezničitelnou".

kapka

VYVÁŽENÉ DRENÁŽNĚ RETENČNÍ VLASTNOSTI

Např. varianta 40 mm tloušťky materiálu AQUADESK ve sklonu 10° dokáže vázat až 20,05 litrů vody na m2 plochy.

penize

VYSOKÁ UŽITNÁ HODNOTA - POMĚR „CENA / VÝKON"

AQUADESK je od samého počátku vývoje koncipován tak, aby byl i po ekonomické stránce dosažitelný pro nejširší možné spektrum spotřebitelů.

list

PŘÍVĚTIVOST K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

AQUADESK je díky svému složení, až 90 % recyklovaného materiálu bez chemických úprav, maximálně ohleduplný k životnímu prostředí.

NASA, NEW YORK, USA

Zadrží až 80 % srážek

Dlouhodobý výzkum americká NASA realizovaný na území New Yorku ukazuje mj. skutečnost., že zatímco standardní "černá" střecha zadrží v průměru pouhá 2 % dešťové vody, u zelených střech tato hodnota dosahuje až 80 %. Rozdíl v dopadu na ekosystém je tak de facto "nesrovnatelný".

DCIM100MEDIADJI_0153.JPG
2016_02_17_ex__0000
LONDÝN, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ

Nové střechy budou zelené

"Budou střechy nových budov osazené vegetací? Pokud ne, proč ne?" Tom Turner, krajinný architekt a anglický profesor na Greenwich University, Londýn, Spojené království

"Pracovní týmy společnosti RETEX a.s. a VUT v Brně dlouhodobě úspěšně spolupracují na vývoji stavebního materiálu, který může podpořit dynamiku rozvoje výstavby zelených střech a zajistit jejich větší rozšíření v ČR. Na vyvíjeném materiálu oceňuji zejména snahu autorů o jednoduchou instalaci střešního souvrství a zjednodušení řešení detailů, které vždy zásadně ovlivňují výslednou konstrukci."

prof. ing. Miloslav Novotný, CSc.

Vedoucí Ústavu pozemního stavitelství FAST VUT v Brně

"RETEX - obchodní jméno naší společnosti vzniklo spojením dvou slov - recyklace a textilie. Recyklace, jak ji známe, není jen minulostí a přítomností, ale především budoucností. Mimo jiné právě díky vývoji hydroakumulační desky AQUADESK, která je z recyklátů vyráběna. AQUADESK je nejen novým produktem s velkou perspektivou, ale také produktem, maximálně ohleduplným k životnímu prostředí od výrobního procesu až po finální instalaci. AQUADESK vnímáme jako jedno ze synonym budoucnosti."

Robert Šimek

Generální ředitel RETEX a.s.

"S vegetačně-retenční deskami pro zelené střechy jsem začal první pokusy v roce 2015. První komerční užití pak o rok později. Od té doby jsem s těmito deskami zrealizoval cca 1000 m2 rovných a 250 m2 šikmých střech a to k plné spokojenosti zákazníků. Práce s deskami je velice jednoduchá, rychlá a efektivní. Kořeny rostlin prorůstají substrátem až do desek a časem vytvoří velmi dobře zapojenou a kompaktní vegetaci."

ing. Libor Balík

ZELENÁ STŘECHA CZ

ZELENÉ STŘECHY V ČR

s materiálem AQUADESK realizujeme zelené střechy

tvf-facility
Libor_Balík
ZAHRADY ZAPLETAL
envilope-logo-cmyk

Naším cílem je pracovat s regionálními zdroji jak pro výrobu, tak i pro aplikaci.

Materiály AQUADESK a ENVIRET SH jsou koncepty zelených střech „nové generace". Námi vyvíjená zelená střecha se orientuje na moderního zákazníka, který není lhostejný k tomu, kde a jak žije.
Neplatný email

CERTIFIKACE

Vysoká kvalita našich netkaných textilií je zajišťována také systémem mezioperačních kontrol a pravidelných testování, a to nejen v interních, ale také v externích laboratořích. Systém řízení výroby společnosti RETEX a.s. je certifikován podle norem ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949, ISO 45001 a ISO 50001; dlouhodobě úspěšně prochází řadou zákaznických auditů.

 
ZELENÉ STŘECHY

SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY