O NÁS

RETEX – ÚSPĚŠNÁ TECHNOLOGICKÁ SPOLEČNOST S DLOUHOLETOU TRADICÍ

DŮLEŽITÁ DATA

zamestnanci1

0 ZAMĚSTNANCŮ

produktove_rady1

0 PRODUKTOVÝCH ŘAD

vyrobni_zavody1

0 VÝROBNÍ ZÁVODY

prodej1

0 CZK

rocni_objem1

0 AKCIOVÁ SPOLEČNOST

historie1

JIŽ OD ROKU 0

RETEX

Jsme společnost RETEX a.s.

Jsme významným výrobcem netkaných textilií té nejvyšší kvality, a to zejména pro automobilový průmysl a stavebnictví. Naše výrobky dodáváme zákazníkům z České republiky a dalších zemí Evropy i světa. Našimi hlavními prioritami jsou etika, korektnost a tradiční hodnoty. Společně s důrazem na nejvyšší možné kvalitativní a užitné parametry našich netkaných textilií považujeme za důležité také zásady udržitelného rozvoje, ohleduplnost k životnímu prostředí a společenskou odpovědnost.

Naše produkty vyrábíme nejen z primárních surovin, ale z velké části také z recyklovaných materiálů. Recyklace odpadu je nedílnou součástí našeho výrobního procesu. Provádíme ji na vlastní recyklační lince v jednom z našich provozů. Opakovaně a úspěšně procházíme zákaznickými audity našich odběratelů. Naším cílem je vytváření vysokých hodnot pro naše zákazníky, zaměstnance i akcionáře.

VEDENÍ SPOLEČNOSTI

Robert Šimek

Ředitel společnosti
 

 

Pavel Štraus

Finanční ředitel
 
 

 

Andrea Hrůzová

Obchodní manažer
 
 

 

Bohuslav Slavík

Manažer vývoje
 
 

 

Tomáš Novotný

Manažer kvality
 
 

 

Eva Velochová

Manažerka logistiky
 
 
 
 

 

Marika Sablová

Personální manažerka
 

 

Lukáš Řezáč

Manažer výroby
 

 

Ján Krivda

Manažer strategického obchodu
 

 

Aleš Svoboda

Manažer procesů
 

 

RETEX CIRKULÁRNÍ

Ve svých výrobcích uplatňujeme zejména suroviny, jejichž zdrojem je textilní odpad (odpad z výroby syntetických textilií, vlastní technologický odpad nebo trhané oděvy) a vlákna z recyklovaných PET lahví. V současnosti se tyto materiály podílí na celkové spotřebě surovin z více než 70 %.

0%

Podíl recyklátu v celkovém objemu zpracovaných surovin

0 ks

Roční spotřeba PET lahví ve formě polyesterového vlákna

0 t

Zpracovaných oděvů na vlákno za rok

NAŠE VIZE

Jsme stabilní a prosperující česká textilní společnost s tradicí od roku 1950. Naším cílem jsou kvalitní a k životnímu prostředí šetrné výrobky. Přinášíme na trh inovativní řešení pro stávající i nová odvětví. Využíváme moderní technologie, umožňující bezpečné a efektivní výrobní procesy. Tím dosahujeme udržitelného ekonomického růstu.

Jsme spolehlivým obchodním partnerem a zodpovědným zaměstnavatelem. Zvyšujeme odbornost našich zaměstnanců a umožňujeme profesní růst. Zaměstnanci s dlouholetou praxí předávají své zkušenosti novým zaměstnancům. Tvoříme spolu přátelský a profesionální tým.

NAŠE HISTORIE

Navazujeme na stoletou tradici zpracování textilních surovin v Rakousku-Uhersku a Československu. Předchůdci, jejichž spojení vytvořilo základ společnosti, jsou: Ferdinand Zedlitz, Stráž nad Nisou, Anton Sachers, Liberec, Josef Zimmermann, Stráž nad Nisou, J. J. Brumml, Klatovy, Skene & Co., Alexovice, Jaromír Kadlec, Sedliště u Jimramova, Rudolf Freund, Ústí nad Orlicí, Oskar Zlatner, Žilina a Mahrische Reisswollfabrik GmbH, Ivančice.

Naše společnost vznikla v roce 1950 jako Trhárny n.p. v Ivančicích s cílem sjednotit a centrálně řídit zpracování a zušlechťování textilních odpadových surovin z vlny a bavlny. S rozmachem zpracování syntetických vláken pak začal RETEX zpracovávat souběžně také odpady z těchto vláken. Kromě zpracování odpadů jsme také vyráběly a vyvíjeli výrobky z této suroviny, jako byly a nebo stále ještě jsou: leštící kotouče, podlahové krytiny typu Jekor, a nebo vpichované a proplétané netkané textilie.

Naše společnost měla své závody a provozy na mnoha místech v České republice a také na Slovensku. V ČR to byly města Ivančice, Liberec, Moravský Krumlov, Fulnek, Klatovy, Krnov, Debrné, Mohelnice, Ústí nad Orlicí, Stráž nad Nisou, Brno, Sedliště u Jimramova, Bransouze, atd... Na Slovensku pak například Žilina. (Zvýrazněná města patří mezi zakládající)

 • 1950

  Založení společnosti Trhárny n.p. v Ivančicích

 • 1951

  Počátek výroby leštících kotoučů

 • 1958

  Přejmenování společnosti na RETEX n.p.

 • 1960

  Počátek zpracování textilních odpadů ze syntetických vláken

 • 1967

  V závodech Klatovy a Stráž nad Nisou započala výroba proplétaných netkaných textilií Arabera a Arachne

 • 1972

  Počátek výroby podlahové krytiny JEKOR z polypropylenových vláken

 • 1984

  Počátek výroby netkaných vpichovaných geotextilií

 • 1992

  Začátek výroby dekorativních textilií pro automobilový průmysl

 • Nov 18, 2021

  2002

  Přesunutí společnosti do Moravského Krumlova a ukončení výroby v Ivančicích

 • Nov 18, 2021

  2008

  Počátek výroby ochranné textilie Malervlies

 • Nov 18, 2021

  2015

  Instalace linky Airlay a počátek výroby izolací

 • Nov 18, 2021

  2019

  Instalace nové trhací linky pro recyklaci textilií v Moravském Krumlově

 • 2020

  Dokončení vývoje izolace pro kolejová vozidla ENVIZOL TRAIN

RETEX GLOBÁLNÍ

World
logo

Moravský Krumlov
Czech Republic

logo

Moscow
Russian Federation

logo

Shanghai
China

CERTIFIKACE

Vysoká kvalita našich netkaných textilií je zajišťována také systémem mezioperačních kontrol a pravidelných testování, a to nejen v interních, ale také v externích laboratořích. Systém řízení výroby společnosti RETEX a.s. je certifikován podle norem ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949, ISO 45001 a ISO 50001; dlouhodobě úspěšně prochází řadou zákaznických auditů.

 

VÝROBKY SPOLEČNOSTI RETEX

Vyvíjíme a vyrábíme netkané textilie z primárních a recyklovaných textilních vláken.

Celé naše produktové portfolio je založeno na spojení dlouholetých zkušeností s nejnovějšími technologiemi. Naše produkty jsou používány v širokém spektru oborů a činností, a to jak v České republice, tak i v zahraničí.